کولر گازی های یونیت و پرتابل (ایستاده) یک تکه هستند.کولر گازی یونیت باید به هوای آزاد دسترسی داشته باشد به همین دلیل عموما بر روی یک پنجره نصب می شود و به همین دلیل به آن پنجره ای هم می گویند.این نوع کولر گازی ها دارای قیمت پایین تری نسبت به دیگر کولر گازی ها هم هستند.

کولر گازی Split

کولر گازی Split دو تکه بوده و قسمت پنکه و متراکم کننده در هوای آزاد نصب می شود و قسمت پخش کننده در داخل مکان بسته یا اتاق قرار میگیرد.
این نوع کولر گازی برای مکانهایی که تغییر مکان کمتر اتفاق می افتد مناسب است البته قیمت بالاتر و امکانات بهتری را ارائه می دهند.

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل که با نام  ایستاده هم شناخته می شود یک تکه است مزیتی که این کولر گازی دارد این است که می توان آن را جابجا کرد.این کولر گازی دارای یک لوله است که این لوله باید در هوای آزاد گذاشته شود تا هوای گرم گرفته شده از هوای اتاق را به فضای باز منتقل کند.قیمت این کولر های گازی کمی پایین تر از کولر های گازی Split است.

کولرگازی های مرکزی

کولرگازی های مرکزی یا Central همانند کولر گازی اسپلیت Split،یک یونیت در خارج ساختمان قرار می گیرد و تعدادی یونیت پخش کننده هوا هم در چند اتاق قرار می گیرند این سیستم به علت هزینه بالا بیشتر در ادارات و سازمانها استفاده می شود.

یکی از فاکتور هایی که باید به آن توجه کرد توانایی سرمازایی و یا سرمازایی و گرمازایی کولر گازی است که باعث می شود کولر به یک وسیله با کارکرد دائمی تبدیل شود.بعضی از انواع کولر ها در هر دو مدل تک کاره و دوکاره ارائه می شوند. در فصل تابستان به عنوان خنک کننده هوا می توان از آنها استفاده کرد و در فصل زمستان هم به عنوان گرم کننده هوا کاربرد دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس تلفنی با پشتیبان